6. ročník Festiválku Vedle Jedle


18. – 20. 5. 2018

 

 

O co jde?

Vedle Jedle je víkendový festival, kde se sejde 8  divadelních souborů z celé republiky Společným jmenovatelem těchto souborů je, že v nich hrají lidé s různými druhy zdravotního a sociálního znevýhodnění. Festival poskytuje prostor pro sdílení zkušeností, nápadů a inspirace k další divadelní tvorbě.

 

Čím jsme jedineční?

Zaměření na soubory – Těch několik málo festivalů divadla s postižením, které existují, je zaměřeno primárně na jeho prezentaci směrem k veřejnosti. My jsme zaměření přesně opačným směrem – na soubory. Dáváme jim prostor ke sdílení inspirace, získání zpětné vazby od ostatních souborů i zkušených dramaterapeutů a možnost rozvoje divadelních dovedností na workshopech.

Pestrost – Na festivalu jsou zastoupeny velice rozmanité soubory a to nejen co do druhu postižení (od tělesného přes mentální až po smyslové postižení) a míst původu (od Prahy přes Brno až k Olomouci a Ostravě), ale hlavně svým přístupem k divadlu a práci na něm.

Bezbariérovost – Kompletně bezbariéové prostory Jedličkova ústavu umožňují účast opravdu každému. Účastníci se setkávají, hrají, bydlí i jedí na jednom místě a nikdo není stranou.

Na každého se čeká – Za ještě důležitější, než absenci vnějších bariér, však považujeme vnitřní bezbariérovost. Na festivalu panuje atmosféra, kdy si nikdo nemusí připadat divný nebo pomalý, na každého se čeká, každému je dána příležitost, aby ze sebe dostal to nejlepší.

 

Kdy?

18. – 20. května 2018 od pátku do neděle

 

Kde?

V Praze v areálu Jedličkova ústavu. Samotný festival probíhá na Nové budově. Účastníci jsou ubytováni v domovech mládeže TAP a Topolka. Vše velice blízko u sebe a kompletně bezbariérové.

 

 

Jak se k nám dostanete

Škola Jedličkova ústavu sídlí na „Nové Budově“ na adrese U Jedličkova ústavu 2, Praha 4.

 

Hromadnou dopravou

Ať už přijedete do Prahy vlakem či autobusem, pojedete metrem linkou C do stanice Vyšehrad. Ihned za dveřmi výstupu ze stanice odbočíte doprava na rampu, na jejím konci se vydáte doleva po chodníku, asi po 100 metrech se na rozdvojení držte vlevo. Po dalších 100 metrech se chodník kříží s ulicí Na Pankráci. To už byste měli vidět žlutou budovu s nápisem „Jedličkův ústav“. Přejdete ulici a jste u nás. Tato cesta je bezbariérová.

 

Autem

Pokud pojedete vlastím dopravou, jeďte na adresu školy: U Jedličkova ústavu 2, Praha 2. Parkování v areálu je po předchozí domluvě možné. Parkovat se dá i v okolních ulicích.

 

 

Strava

Strava bude stejně jako dostatečné množství tekutin bude zajištěna po celou dobu festivalu (od páteční večeře do nedělní snídaně). Pro ty obzvláště hladové či mlsné bude na místě bufet „U hladového herce“, kde si budete moci koupit kávu, tousty a jiné drobné občerstvení. Různé diety, vegetariánství atp. není problém, ale nahlaste je předem, ideálně už v přihlášce.

 

Ubytování

Účastníci budou ubytovaní na internátech školy, nacházejících se cca 50 metrů od školy. Oba internáty nabízí bezbariérové ubytování v prostorných 2 – 3 lůžkových pokojích. Po Vašem příjezdu Vás na Vaše pokoje dovedeme.

 

Prostory

Festival bude probíhat v divadelním sále, tělocvičně, učebnách a jídelně na Nové budově JÚŠ a venku v plenéru.

 

Rozměry a technické vybavení sálu

Divadelní sál se nachází v prvním patře budovy školy. Jeho velikost je přibližně 5 x 11 metrů a v jeho čele je nevelké pódium (cca 5 x 3 m). Pódium je asi půl metru vyvýšené, ale dá se na něj dostat na vozíku s pomocí plošiny. Sál je možné zatemnit a na festivalu bude k dispozici osvětlení i ozvučení (své požadavky na technické vybavení sálu nezapomeňte napsat do přihlášky).

 

Přihlášky

Přihlášku (odkaz níže) prosím zasílejte co nejdříve, nejpozději do 31. března. V přihláškách samozřejmě bude možné později dělat změny, ale potřebujeme mít základní přehled potřebujeme mít již nyní. V případě, že byste v ní čemukoli nerozuměli, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Přihlašujte se na tomto odkazu

Poplatek

Výše poplatku je pro letošní rok stanovena na 200 Kč na hlavu – ty prosím po potvrzení Vaší přihlášky zašlete na účet 13733713/2010 nejpozději do 15. dubna, do zprávy pro příjemce napište jméno souboru (stejné jako na přihlášce).

 

Letos se přihlásili:

„Ještě chvilku…“ s představením „Čarovný les

– Anotace: Jako malá chtěla být Adéla princeznou a žít svůj sen. V dospělosti zjistila, že svět není pohádka, ale spíš bludiště povinností a pravidel, ve kterém se ztrácí. V tom se záhadně ocitá v Čarovném lese, který je zmítán prapodivnou válkou mezi fantaskními bytostmi a roboty. Ale kdo je přítel a kdo nepřítel? Proč se Adéla ocitá zrovna zde? Odkud se bere podivná moc, kterou Adéla v lese má? A lze ještě někdy vyjít z lesa ven? To vše se dozvíte v nové autorské psychologické pohádce divadelního souboru Ještě chvilku.

Dr.amAS

Stopy snov

Verva

Rəgiment

… a další

 

Velice děkujeme za podporu těmto subjektům

logo mk

Ministerstvo kultury přispělo na chod festivalu částkou 45 000 Kč Kč. Díky příspěvku jsme mohli pokrýt část nákladů na ubytování, nájmy a technické zajištění akce.

 

 

 

 

 

Nadace JÚŠ přispěla na chod festivalu 30 000 Kč. Díky tomu jsme mohli zaplatit část ubytování a stravy.

logo nadace život umělce

Nadace Život umělce přispěla částkou 25 400 Kč na nájem prostor a techniky a zajištění workshopů.

logo Café Prostoru_

Café Prostoru_ nás nejen na festivalu oblažuje výbornou kávou, ale poskytli nám i odměny pro naší kampaň na Startovači a prostor pro koncert na podporu festivalu.

Firma MojePlacky nám poskytla slevu na placky s designem letošního ročníku.

logo asistence

Asistence nám poskytuje dobrovolníky pro soubor „Ještě chvilku…“ a cenné rady hlavně v oblasti žádání o dotace.

logo JUS

Jedličkův ústav pro účely festivalu poskytuje prostory školy a internátů.