festivalek

7. ročník Festiválku Vedle Jedle  proběhl 3. – 5. května 2019 

 

A my mockrát děkujeme všem co se ho zúčasnili a co nás podpořili

O CO JDE?

Vedle Jedle je víkendový festival, kde se sejde 8  divadelních souborů z celé republiky Společným jmenovatelem těchto souborů je, že v nich hrají lidé s různými druhy zdravotního a sociálního znevýhodnění. Festival poskytuje prostor pro sdílení zkušeností, nápadů a inspirace k další divadelní tvorbě.

ČÍM JSME JEDINEČNÍ?

Zaměření na soubory – Těch několik málo festivalů divadla s postižením, které existují, je zaměřeno primárně na jeho prezentaci směrem k veřejnosti. My jsme zaměření přesně opačným směrem – na soubory. Dáváme jim prostor ke sdílení inspirace, získání zpětné vazby od ostatních souborů i zkušených dramaterapeutů a možnost rozvoje divadelních dovedností na workshopech.

Pestrost – Na festivalu jsou zastoupeny velice rozmanité soubory a to nejen co do druhu postižení (od tělesného přes mentální až po smyslové postižení) a míst původu (od Prahy přes Brno až k Olomouci a Ostravě), ale hlavně svým přístupem k divadlu a práci na něm.

Bezbariérovost – Kompletně bezbariéové prostory Jedličkova ústavu umožňují účast opravdu každému. Účastníci se setkávají, hrají, bydlí i jedí na jednom místě a nikdo není stranou.

Na každého se čeká – Za ještě důležitější, než absenci vnějších bariér, však považujeme vnitřní bezbariérovost. Na festivalu panuje atmosféra, kdy si nikdo nemusí připadat divný nebo pomalý, na každého se čeká, každému je dána příležitost, aby ze sebe dostal to nejlepší.

KDE?

V Praze v areálu Jedličkova ústavu. Samotný festival probíhá na Nové budově. Účastníci jsou ubytováni v domovech mládeže TAP a Topolka. Vše velice blízko u sebe a kompletně bezbariérové.

Nová budova JÚŠ

Nová budova JÚŠ

Domov mládeže TAP

Domov mládeže TAP

Domov mládeže Topolka

Domov mládeže Topolka

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Škola Jedličkova ústavu sídlí na „Nové Budově“ na adrese U Jedličkova ústavu 2, Praha 4. Většina ředstavení se bude odehrávat v divadelní sále v 1. poschodí. Cestu k němu vám vyznačíme.

HROMADNOU DOPRAVOU

Ať už přijedete do Prahy vlakem či autobusem, pojedete metrem linkou C do stanice Vyšehrad. Ihned za dveřmi výstupu ze stanice odbočíte doprava na rampu, na jejím konci se vydáte doleva po chodníku, asi po 100 metrech se na rozdvojení držte vlevo. Po dalších 100 metrech se chodník kříží s ulicí Na Pankráci. To už byste měli vidět žlutou budovu s nápisem „Jedličkův ústav“. Přejdete ulici a jste u nás. Tato cesta je bezbariérová.

AUTEM

Pokud pojedete vlastím dopravou, jeďte na adresu školy: U Jedličkova ústavu 2, Praha 2. Parkování v areálu je po předchozí domluvě možné. Parkovat se dá i v okolních ulicích.

PROGRAM V MINULÉM ROCE

Document-page-001 (1)

FOTOGALERIE FESTIVÁLKU

Informace pro účastníky

Přihlášky na další ročník

Přihlašovací proces spouštíme se začátkem roku. Pokud byste ale rádi přijeli a my to ještě nevíme, tak nám neváhejte napsat mail na vedlejedle.festival@gmail.com 

Poplatek

Výše poplatku byla v minulých ročnících 200 Kč na hlavu – zahrnuje ubytování, stravu a účast na workshopech pro všechny účastníky. Poplatek je možné zaplatit bankovním převodem po spuštění přihlášek. 

Strava

Strava bude stejně jako dostatečné množství tekutin bude zajištěna po celou dobu festivalu (od páteční večeře do nedělní snídaně). Pro ty obzvláště hladové či mlsné bude na místě bufet „U hladového herce“, kde si budete moci koupit kávu, tousty a jiné drobné občerstvení. Různé diety, vegetariánství atp. není problém, ale nahlaste je předem, ideálně už v přihlášce.

Ubytování

Účastníci budou ubytovaní na internátech školy, nacházejících se cca 50 metrů od školy. Oba internáty nabízí bezbariérové ubytování v prostorných 2 – 3 lůžkových pokojích. Po Vašem příjezdu Vás na Vaše pokoje dovedeme.

Prostory

Festival bude probíhat v divadelním sále, tělocvičně, učebnách a jídelně na Nové budově JÚŠ a venku v plenéru.

 

Rozměry a technické vybavení sálu

Divadelní sál se nachází v prvním patře budovy školy. Jeho velikost je přibližně 5 x 11 metrů a v jeho čele je nevelké pódium (cca 5 x 3 m). Pódium je asi půl metru vyvýšené, ale dá se na něj dostat na vozíku s pomocí plošiny. Sál je možné zatemnit a na festivalu bude k dispozici osvětlení i ozvučení (své požadavky na technické vybavení sálu nezapomeňte napsat do přihlášky).

 

VELMI DĚKUJEME ZA PODPORU V MINULÉM ROCE:

logo mk

logo nadace život umělce

logo JUS

logo asistence